Заощадження потрібні кожному – з цим твердженням навряд чи хтось посперечається. Але що робити, якщо коштів мало, а трапився форс-мажор – ви захворіли, затопили сусідів чи загубили мобільний телефон? У критичних ситуаціях на допомогу прийде сервіс https://clickcredit.ua/: тут у будь-який час доби можна взяти миттєвий кредит на банківську картку.
А для того, аби налагодити стосунки з грошима, експерти радять позбутися шкідливих фінансових звичок:
1. Діяти по принципу “Аби не гірше, аніж у інших”.
Усі ми дещо залежні від думки оточуючих, але купувати дитині у кредит телефон, щоб вона могла похизуватися перед однокласниками, чи їхати у готель, який не по кишені і потім виставляти ефектні фото у соціальних мережах – це нерозумно.
Живіть по своїх коштах та шукайте додаткові джерела доходу.
2. Не формувати ані сімейний, ані особистий бюджет.
Неможливо накопичити гроші, якщо ви не знаєте, скільки їх є в наявності і які витрати чекають вас у найближчому майбутньому. Безлад у фінансових питаннях – перший крок до серйозних боргів.
Використовуйте той спосіб планування бюджету, який вам до вподоби (звичайний блокнот, мобільні додатки, таблиці Excel і т.д.) – тоді є більші шанси, що ви не закинете цю корисну справу.
3. Не аналізувати досвід успішних людей.
Це можуть бути не тільки герої бізнес-літератури і документальних фільмів, але й ваш шеф чи сусід.
Позбудьтесь думки про те, що абсолютно усі багаті люди – зарозумілі егоїсти і злочинці. Тоді ви точно не прогавите момент, коли керsdybr мимохідь скаже, що купив занедбану хатину в селі і здаватиме її в оренду влітку. Він може підказати у що краще вкласти гроші, як оптимізувати витрати або поділитись корисними контактами.
4. Летіти на розпродажі, немов метелик на вогонь.
Досвід показує, що купувати товар зі знижкою варто лише тоді, коли ви й так його збирались придбати, бо вас влаштовують споживчі якості і попередня ціна.
А от тягнути додому сукенку, яка ледь застібається на вас, бо вона продавалась зі знижкою 30% – погана ідея.
5. Панікувати, коли закінчуються гроші.
Спокій і ще раз спокій! Навряд чи ви помрете з голоду. У крайньому випадку ви можете позичити гроші у родичів чи друзів, взяти кредит та максимально обмежити свої витрати.
Обов’язково проаналізуйте, як так сталось, що ви опинились на фінансовій мілині – це, на відміну від паніки, корисно.
На противагу шкідливим звичкам, запроваджуйте корисні – формувати бюджет, відкладати гроші та не робити імпульсивних покупок.
Свежие комментарии