Серед багатьох людей є доволі розповсюдженим стереотип, згідно з яким гітара неодмінно пов’язується з пісенною творчістю. Така думка є не зовсім вірною, адже відома ціла низка музикантів, які не проспівали зі сцени жодної фрази, проте підкорюють слухачів власною виконавською майстерністю. Йдеться про класичних гітаристів, які працюють в академічному жанрі, і багато хто з них живе і творить в Україні.
Варто сказати, що це доволі специфічний музичний напрям. Річ у тім, що пересічна людина може не знати про нього. Але якщо її привести на концерт класичної гітари, створивши відповідну атмосферу, у більшості випадків вже на другій або на третій композиції в неї «запалають очі». Це і є головною відповіддю на те, чому інструмент, який був найпопулярнішим у Середньовіччі, має прихильників і дотепер і використовується майже в усіх стилях: джаз, латино, естрада тощо.
Усе, що треба знати
На класичну гітару ціна буває різною. Є недорогі бюджетні моделі, які варто придбати для того, щоб новачки робили на них перші музичні кроки. З іншого боку, є інструменти, які призначені для концертної діяльності на вищому рівні. Їхнім виробництвом зайняті авторитетні компанії, що добре відомі в музичному світі. Серед них:
- Salvador Cortez;
- Hohner;
- Yamaha;
- WASHBURN;
- Alfabeto;
- Catala тощо.
Багато зразків виготовляється майстрами власноруч. Вартість преміальних гітар може бути доволі високою, але вона компенсується акустичними властивостями інструменту. На звучання впливає форма корпуса, а також деревина, з якої виготовлені верхня і нижня дека. Класична гітара звучить у трьох регістрах:
- бас;
- сопрано;
- тенор.
Однією з її особливостей є те, що неї встановлюються струни, що виготовлені виключно з полімерних матеріалів, здебільшого з нейлону. Вони не такі гучні, як металеві, але мають низку переваг. Зокрема, їх доцільно використовувати для навчання, адже після тренувань на них не залишається мозолів. Окрім цього, комбінування якісної деревини й нейлонових струн народжує м’яке, глибоке, виразне звучання, що у поєднанні з майстерністю виконавця подарує надзвичайну насолоду справжнім поціновувачам музики.
Зверніть увагу
Якщо ви прагнете стати технічним гітаристом-інструменталістом, класична гітара – саме той інструмент, з яким ви з високою ймовірністю досягнете мети. Звичайно, доведеться докласти певних зусиль, але вони того варті. Цінною особливістю цього різновиду гітари є те, що на ній виконуються класичні твори, а майже до кожного з них передбачені всі три регістри.
Отже, гра на інструменті не тільки сприяє розвитку техніки, але й дисципліни виконання. Адже, щоб зіграти потужну композицію без помилок навіть вдома (не говорячи про сцену), потрібна надвисока концентрація. Ця якість є дуже важливою для музиканта, і ви можете її використати не лише в академічному, але будь-якому іншому музичному стилі.
Джерело: сайт 8nota.com.ua
Свежие комментарии