Більшість людей із нетерпінням чекає на відпустку. Можливість насолодитися відпочинком, забути про роботу та побутові речі – це саме те, чого ми так прагнемо. До омріяної відпустки варто ретельно підготуватися.
Мабуть, ви чули про страхування туристів? Це тип страхового покриття, яке може відшкодувати частину втрачених коштів, якщо заплановану подорож буде перервано або скасовано не з вашої вини. Звісно перелік ситуацій, які покривають ці страхові поліси, залежать від обраного пакета та постачальника. Проте наявність страхового захисту може забезпечити вам спокій під час відпочинку.
Чи варто інвестувати в поліс туристичного страхування перед наступною відпусткою? А може, це лише додаткові витрати, яких краще уникати? Читайте далі, щоб дізнатися більше про туристичне страхування та прийняти об’єктивне рішення.
Що являє собою туристичне страхування
Це страхове покриття, яке захищає вас від фінансових втрат під час подорожі. Воно може містити ризики, пов’язані з різними надзвичайними ситуаціями:
- скасування або переривання поїздки;
- нещасні випадки;
- хвороба;
- втрата власного багажу та документів.
Такий поліс є важливим, оскільки ваше основне медичне страхування не діє за кордоном. Проте лікування у клініці в іншій країні може бути неочікувано дорогим для клієнта. Туристичне страхування є важливим, якщо ви витрачаєте на подорож чималі кошти, які не хотіли б втрачати. Окрім того, воно є корисним для тих, хто прагне почуватися у безпеці за кордоном.
Деякі країни вимагають від іноземців обов’язкового страхового захисту від непередбачуваних подій. Це дозволяє гарантувати, що надання іноземцю невідкладної медичної допомоги не буде здійснюватися за кошти місцевих платників податків. Страхування для шенгенської візи є обов’язковою умовою її отримання. Зазвичай воно повинно покривати медичні витрати та репатріацію на суму не менше 30 000 євро.
Які витрати може покрити туристична страховка
Пандемія COVID-19 показала багатьом наскільки раптово навіть здоровим людям може знадобитися невідкладна допомога та якою витратною вона може часто є. Саме тому все більше людей прагне захиститися від такого роду збитків. Страхування подорожей може покрити різноманітні ситуації, що пов’язані з раптовим погіршанням стану здоров’я:
- екстрену евакуацію до спеціалізованої клініки;
- надання невідкладної амбулаторної допомоги;
- лікування у стаціонарі;
- невідкладну стоматологічну допомогу;
- безпеку під час вагітності;
- репатріацію.
Різні пакети страхових послуг мають певні особливості. Зокрема вони відрізняються за лімітами відшкодування, розміром франшизи, а також іншими умовами.
Що зазвичай не включається у перелік страхових випадків за медичним страхуванням
Кожна туристична страхова компанія створює власні пакети полісів, тобто перелік винятків не є сталим. Тож клієнти повинні завжди ретельно вивчати умови, на яких укладаються такі договори. Поширеними причинами відмови у отриманні компенсації за страховим полісом є:
- медичний туризм. Це вид подорожей, спрямований на отримання відповідних послуг та процедур за кордоном. Туристична страховка не компенсує вартість медичних обстежень та консультацій, лікування, хірургічних операцій, косметичної хірургії та лікування захворювань, якщо вони є метою поїздки;
- отримання неправдивої інформації від застрахованої особи. Виявлення таких фактів може бути підставою у відмові від виплати;
- несвоєчасне повідомлення про страховий випадок;
- умисне заподіяння шкоди;
- травми, отримані під час заняття екстремальними видами спорту тощо.
Варто зазначити, що скасування подорожі за бажанням клієнта не є підставою для відшкодування понесених витрат.
Останні коментарі