«Привіт, вибач, що турбую, виручи будь ласка, мені терміново потрібні 500 грн на важливу справу, обіцяю повернути», «Привіт! Проголосуй за нашу дівчинку за посиланням, давай зробимо дитині приємно!», «Привіт, як справи? Слухай, потрібна твоя допомога. Знайомий потрапив в аварію, чекає на операцію, буквально зараз твої 500 грн його можуть врятувати!».
Мабуть подібні повідомлення в Телеграмі отримували всі, і, на жаль, деякі з нас, вирішували, що, чому б не проголосувати за дитячий малюнок, або ж і правда, ну хіба то гроші, 500 грн, може людині вони допоможуть. Всі ці операції направлені на крадіжку, і, якщо здається, що найгірша втрата – то гроші, то, мусимо Вас запевнити, що насправді куди страшніше втратити свій обліковий запис та доступ до нього, адже зловмисники можуть не тільки писати Вашим контактам від Вашого імені, а й мають доступ до всіх Ваших повідомлень, історії переписки та фото.
Що робити, якщо Ваш Телеграм було зламано, а також як поводитися, щоб уникнути такої неприємної ситуації – читайте в нашій статті від експертів Affbox https://affbox.media/zlamaly-akaunt-telegram-shho-robyty/, які зібрали як свій технічний досвід, так і реальні ситуації своїх клієнтів.
Як зрозуміти, що Вас зламали
Дізнатися про зазіхання на Ваш обліковий запис можна в тому випадку, коли з’являються труднощі при вході в систему, хоча зазвичай вхід відбувається автоматично, швидко, і без додаткових дій. Або ж хтось із Ваших контактів може відповісти на листа з проханням, мовляв, «а що то за дитина? Твоя донька, чи що, бо з повідомлення незрозуміло», або ж «слухай, вибач, але, це точно ти мені прислав, бо якось дивно від тебе таке отримувати», або «в тебе все добре? Перевір, може тебе зламали, бо шлеш якісь дивні речі».
Як правило, в історії Ви можете побачити, що з Вашого акаунту величезній кількості контактів розіслано величезну кількість однакових листів, але, іноді, шахраї діють поступово, і тоді помітити злам одразу складніше.
З чого почати
По-перше, найгірша річ – це паніка. Важливо розуміти, що дана атака направлена не особисто на Вас, а мета її – крадіжка, причому, здебільшого це діло рук ув’язнених, які мають доступ до техніки, і їм абсолютно байдуже, чию особисту інформацію красти. По-друге, не треба витрачати сили на видалення розсилки, або намагання відповідати на кожне таке повідомлення, що це не Ви, і Вас зламали, набагато краще зробити інше:
- Якщо Вам вдалося увійти в акаунт, це вже гарний знак, адже іноді не вдається і це. Спробуйте одразу ж написати в підтримку, це найпростіший спосіб відновити доступ до свого акаунту.
- Варто також спробувати здійснити вхід не зі свого звичайного телефону, а з іншого смартфону, або ж з комп’ютера. В разі успішного входу, переходимо в «Активні сеанси» з меню «Налаштування», і, якщо, серед пристроїв і місць є ті, які Вам точно не належать, то варто вибрати опцію «Завершити всі активні сеанси».
- Наступний крок – зміна паролю через «Налаштування», в розділі «Конфіденційність», де можна поміняти пароль, адресу електронної пошти, а також відмовитися від авторизації під час входу. Пароль має бути складним, згенеруйте унікальний, і позбавтеся звички ставити прості паролі, або ж однакові всюди.
- Двофакторна аутентифікація – це ті два слова, які варто прийняти в своє життя і більше з ними не розлучатися. Захист інформації – це частина сучасного життя, тому не нехтуйте цим питанням.
- Регулярно оновлюйте додатки в телефоні, а також перевіряйте активні сесії в Телеграмі, не думайте, що Вас це не стосується, краще вчасно приділити увагу, ніж потім жалкувати.
Дані кроки варто знати і ділитися їх алгоритмом з друзями, адже, в разі зламу, діяти треба дуже швидко і чітко, бо ж шахраї також бачать Ваші дії.
Останні коментарі